AdMob Alternatifi Reklam Ağları

admon 2 1024x400 - AdMob Alternatifi Reklam Ağları

AdMob Alternatifi arayanlar buraya. Mobil uygulama ve oyunlara reklam koymak isteyen çoğu kişinin aklına gelen ilk reklam ağı şüphesiz AdMob’tur. Gelişmiş özellikleri ve geniş reklam ağı sayesinde de en çok tercih edilendir. Üstelik Adsense ile entegre olarak çalışması sayesinde tüm Youtube, website, uygulama ve oyunlarınızdan kazandığınız paralar tek bir havuzda birikebilir. Ancak Google’ın katı politikaları özellikle bireysel kullanıcıları alternatiflere yönlendirebiliyor. Bu yazımızda AdMob yerine kullanabileceğiniz reklam ağlarından bahsedeceğim.

StartApp

logo 02 1 1024x724 - AdMob Alternatifi Reklam Ağları

StartApp İsrail kökenli bir kaç girişimci tarafından kurulan android reklam ağıdır. StartApp reklam ağı, kurulduğu uygulamada ana ekrana bir reklam simgesi koyar, browser anasayfasını değiştirir ve yer imlerine ekleme yapar. Şirket açısından kazanç modeli çok zekice ve kârlı. Kazandırma şekli şöyledir: yüklendiği cihaz başına 0,01$ verir, eğer United States’den yüklendiyse 0,05$ verir. Kişi uygulamayı geri açtığında da 0,01$ verilir. Yani uygulamayı 0,01$’e sattığınızı düşünün. Şirket ödemeleri PayPal üzerinden yapıyor. Ancak ülkemizde PayPal kullanılmadığı için ödemeleriniz aylık düzenli olarak banka hesabınıza yatırılır. Minimum ödeme eşiği 50 $.

Rekmob

recMoblogo1 e1422967012225 hd 1 1024x576 - AdMob Alternatifi Reklam Ağları

Türkiye’de ilk hedeflemeli mobil reklam alt yapısını geliştiren ve pazarlayan şirket olan Rekmob, sahip olduğu yayıncı ağı üzerinden yüzlerce uygulamada etkileşimli reklamlarla markaları kullanıcılarla buluşturuyor, marka biliniriliklerini arttırıyor ve mobil platformlarda yüksek geri dönüş sağlıyor. Şu ana kadar farklı sektörlerden birçok markayı hedef kitlesiyle buluşturmuş, markaların mobil pazarlama deneyimlerini geliştirmiştir. Self servis paneliyle, mobil reklamcılığı basit ve anlaşılır bir şekilde sunmuş, detaylı raporlama ekranlarıyla kampanya değerlendirme süreçlerini hızlandırmıştır. Sahip olduğu esnek teknoloji ve mobil reklam deneyimiyle birçok yayıncıya uygulamasından yüksek kazanç sağlarken, reklam verimini arttırmış ve bu süreçte stratejik destek vermiştir. Eğitim, eğlence, multi-medya, spor, haber vb. birçok kategoride uygulamayı ağına dahil etmiştir. Hedefli reklamlarla geliştiricilerin kazancını katlayarak, bu alanda en önemli alternatif konumundadır. Rekmob, Türkiye’de yayıncı ile reklam veren arasındaki ilişkiyi kazan-kazan modeliyle hayata geçirmek ve mobil pazarlama deneyimini global seviyeye çıkarmak misyonuyla teknolojisini geliştirmeye devam edecektir.

Unity Ads

unity ads 1024x576 - AdMob Alternatifi Reklam Ağları

Unity Ads benim de kullandığım ve en beğendiğim reklam ağlarından birisi. Özellikle eCPM değerleri oldukça yüksek olabiliyor. Ancak reklam gözükmeme durumu olabiliyor zaman zaman ve buda can sıkıcı olabiliyor tabi. Unity Ads reklamlarını oyunlarınıza entegre etmek oldukça basittir. Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa buradan Unity ADs reklam ekleme adlı yazımı inceleyebilirsiniz. Ek olarak Unity Ads hakkında ne kadar kazanabileceğiniz gibi konular içinde Unity Ads hakkında her şey adlı yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Admob Alternatifi hakkında yorumlarınızı yorum kısmından iletebilir, sorularınızı buradan veya sosyal medya hesaplarımdan iletebilirsiniz.

Selman Çalışkan

Web sitesinde içerik oluşturmanın yanı sıra mobil oyun yapımıyla ilgilenen genç bir yazılımcı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir