FIFA 2020 Yenilikler ve Çıkış Tarihi

EA Games, E3 2019 fuarında merakla beklenen FIFA 2020 ‘nin yeniliklerini ve çıkış tarihi duyurdu.

FIFA 2020

FIFA 2020 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

EA SPORTS resmi Twitter hesabı üzerinden yayınlanan kısa bir video ile oyunun çıkış tarihinin 27 Eylül olarak belirlendiği resmi olarak açıklandı. Böylece her yıl olduğu gibi bu yılda oyun Eylül ayında resmiyet kazanacak.

Yenilikler Neler?

Oyunda göze çarpan en büyük yenilik sokak futbolu modu oldu. Her yıl yeni bir mod getirerek oyunu geliştiren EA Games, daha önce Alex Hunter modu ve kadın futbolu modları getirerek büyük ilgi görmüştü. Bu yıl ise sokak futbolunu oyuncularla buluşturarak sevilen futbol oyununu daha başarılı hale getirmeye çalışacaklar.

FIFA 2020

EA Games yetkililerinin söylediklerine göre, bizleri yapay zeka yardımıyla baştan aşağıya yenilenen savunma sistemi bekliyor.

Bunun yanı sıra manuel kaleci kontrolü üzerinde de bir takım değişikliklere gideceğini de belirten EA Games, aynı zamanda yetenek hareketlerinde de önemli bir takım düzenlemeler yapacağına vurgu yaptı.

Yenilenen oynanış mekanikleri sayesinde daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunmayı hedefleyen EA Games, bu kısımda oyunculara farklı bir deneyim vaat ediyor.

Bu bilgilere ek olarak yeni FIFA oyunda ayrıca bizleri baştan aşağıya yenilenen şut, frikik ve penaltı mekanikleri de bekliyor. Oldukça eğlenceli bir oynanış yapısına ev sahipliği yapan FIFA 2020’de frikiklerin ve penaltıların eskiye nazaran daha kolay olacağını da özellikle belirtelim.

Bunun dışında, yapay zekanın ön plana çıktığı oyunda rakiplerimiz serinin bir önceki oyunlarına kıyasla daha akıllı olacağına da unutmadan söyleyelim.

Son olarak, 27 Eylül 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan FIFA 2020’nin ön sipariş fiyatlandırılması ise şöyle;

  • PS4 Standart Sürümü: 429 TL
  • PS4 Şampiyonlar Ligi Sürümü: 559 TL
  • PS4 Ultimate  Sürümü: 609 TL
  • Xbox One Standart Sürümü: 427.5 TL
  • Xbox One Ultimate Sürümü: 627 TL
  • PC Standart Sürümü: 59.99 Euro
  • PC Şampiyonlar Ligi Sürümü: 79.99 Euro
  • PC Ultimate  Sürümü: 89.99 Euro

Oyunun fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Oyunla alakalı görüşlerini yorumlarda belirtebilirsiniz.

Selman Çalışkan

Web sitesinde içerik oluşturmanın yanı sıra mobil oyun yapımıyla ilgilenen genç bir yazılımcı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir