Fortnite, Güncellemeyle Birlikte Respawn Özelliği Getiriyor

Fortnite, gelecek güncellemeyle birlikte oyuncuların öldükten sonra tekrar doğmasını oyuna ekliyor. Apex Legends’de mevcut olan sistem şimdi ise Fortnite oyununda karşımıza çıkacak.

Fortnite

Daha önce de farklı oyunlardaki özellikleri kendi oyununa eklediği görülen oyun için bu bir ilk değil. Epic Games, kendilerine rakip oyunlardaki en popüler özellikleri biraz da değiştirdikten sonra oyuna ekliyor.

Yeniden Doğma Kamyonu olarak adlandırılan yeniden doğma sistemi, savaşta ölen oyuncuları Apex Legends’taki gibi yeniden doğma noktalarında geri getirmenize olanak sağlayacak. Bu sayede oyun içerisinde ölen takım arkadaşlarınız ellerinde silahları veya eşyaları olmadan geri dönecekler. Onları canlandırmadan önce onlara verebileceğiniz bir şeylerinizin olduğundan emin olsun. Sistem Apex’tekinden farklı olarak bir nokta yerine kamyonette çalışacak.

Eğer bir takım arkadaşınızı canlandırdıysanız, onu yeniden canlandırmak için belli bir süre beklemeniz gerekiyor. Çünkü oyuncular yeniden doğmasının ardından sistem kendini belli bir süre kapatacak.

Yeniden Doğma Kamyonu

Bu sistem yeni ama en popüler hayatta kalma oyunu Apex Legends’taki ile neredeyse birebir aynı. Oyunda bir takım arkadaşınız öldüğünde Yeniden Doğma İstasyonu adı verilen noktalarda, onu tekrar canlandıra biliyorsunuz. Eskiden sahip olduğu silah ve eşyalar olmadan canlanan takım arkadaşınıza, kendi silahınızı veya yedek silahlarınızı verebiliyorsunuz.

Epic Games’in şubat ayından itibaren düşünüyoruz dediği bu yeni sistemin önümüzdeki hafta oyuna eklenmesi bekleniyor.

Selman Çalışkan

Web sitesinde içerik oluşturmanın yanı sıra mobil oyun yapımıyla ilgilenen genç bir yazılımcı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir