Cts. Ara 21st, 2019

Mobil Oyuna Unity Ads Ekleme

3 min read

Mobil uygulaması için reklam ağı arayanların tercih edebileceği en iyi ağlardan birisi olan Unity Ads’yi nasıl ekleyebileceğiniz hakkında bir yazı hazırladım. Hazırsanız Unity Ads ekleme yazımıza başlayalım.

Unity Ads

Monetization

Öncelikle Unity programımızda Asset Store’a giriş yapıyor ve monetization eklentisini uygulamamıza entegre ediyoruz. Asset Store’a window sekmesinden ulaşabilirsiniz. Daha sonra Unity üzerinden Services sekmesini açıyoruz ve Ads kısmını etkinleştiriyoruz.

Monetization
Unity Ads ekleme

Reklam Türleri

Unity Ads, 3 farklı reklam türü sunuyor. Bunlar Video reklamlar, Banner reklamlar ve ödüllü reklamlar. Video reklamlar sizin belirlediğiniz bir süre sonra geçilebilir ve izlenme süresine de bağlı olarak para kazandıran reklam türüdür. Banner reklamlar resimlerden oluşan ve doğrudan kapatılabilir reklamlardır. Ödüllü reklamlar oyunculara reklam izlemeleri karşılığında oyun içi özellikler kazandıran (oyun içi para, eşya…vb.) ve reklamın süresi bitene kadar kapatılamayan bu sayede de en çok kazandıran reklam türüdür.

Reklamları Ekleme

Unity Ads doğrudan Unity firmasının yaptığı bir reklam ağı olduğu için Unity içerisinde eklemesi oldukça kolaydır. Sadece birkaç satır kod ile reklamlarınızı ekleyebilirsiniz. Ayrıca Unity ID sayfasını ziyaret ederek uygulama ve oyununuzla alakalı tüm istatistiklere ulaşabilirsiniz.

Unity Ads ekleme

Bir script oluşturarak yukarıda gördüğünüz gibi reklam türlerini tanımlıyoruz. Daha sonra Unity ID sayfasına giderek hesabımıza giriş yapıyoruz. Karşımıza çıkan sayfada üst bölümden Operate kısmına tıklayarak projelerimizin olduğu sayfaya erişiyoruz. Bu sayfada reklam eklemek istedğimiz uygulamamızı seçiyoruz ve sağ kısımdan Settings ‘e tıklıyoruz. Açılan sekmeden Project Settings ‘e tıklayarak Game IDs ‘lerimize ulaşabiliriz. Buradaki ID ‘lerden oyunu yükleyecek olduğumuz storeun ID sini alarak üstteki resimde yer alan store_id tanımına ekliyoruz.

Unity Ads ekleme

Daha sonra yukarıda ki resimde gördüğümüz gibi reklamların oluşmasını sağlayan kodları yazıyoruz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra reklamı çağırmak isteğiniz yere “AdController.instance.videoReklamGoster();” bu kodu yazarak reklamı gösterebilirsiniz. (videoReklamGoster video reklamlar için tanımlandı diğer reklamları çağırmak için onların adını kullanmalısınız.)

Unity Ads ekleme ile alakalı aklınıza takılan soruları veya eklememizi istediğimiz yazıları yorum kısmından veya sosyal medya üzerinden bizlere ulaşarak sorabilirsiniz. Ayrıca mobil oyunumu buradan indirerek bizlere destek olabilirsiniz.

Unity Ads ile alakalı daha fazla şey için Unity Ads Hakkında Her şey isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Oyunlarımız: https://play.google.com/store/apps/dev?id=6330208070211407136

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Oyunlarımız

Sonsuz Uçurum
Düşün Taşın
techno-records.com © Tüm hakları saklıdır. | Newsphere by AF themes.