Cts. Ara 21st, 2019

Unity Ads Hakkında Her Şey!

2 min read

Unity Ads, mobil oyun geliştiricilerin kullanabileceği en iyi reklam ağlarından birisidir. Özellikle AdMob’a alternatif arayanlar bakabilirler. Unity Ads hakkında her şey başlıklı yazımızda detayları inceleyebilirsiniz.

Unity Ads

Google’ın katı politikaları ve müşteriye yeterli desteği sağlamaması mobil geliştiricileri alternatif reklam ağlarına yönlendiriyor. Bu kapsamda Unity Ads özellikle oyun geliştiriciler için oldukça popüler ve kullanımı kolay bir alternatif olmakta. Unity’de kodladığımız oyunumuzda sadece bir kaç satır kod ekleyerek reklamların görünmesini sağlayabiliyoruz. Unity Ads bizlere 3 farklı reklam türü sunmakta. Bunlar ödüllü reklamlar, video reklamlar ve banner reklamlar. Kullanıcıya reklam izleterek oyun içi avantajlar verdiğimiz ödüllü reklamlar geliri en yüksek reklam türüdür. Video reklamlar ise kullanıcının videonun ne kadarını izlediğine bağlı olarak kazandırmaktadır.

Unity Ads

Ne Kadar Kazanabilirim?

Unity Ads, Birçok ülkede yüksek kazançlar sağlasada halen ülkemizde biraz düşük rakamlara sahip. Kazanılan para birçok farklı etkene sahip. Video reklamlar 1000 gösterim başına ortalama 3 – 8 $ kazandırmaktadır ancak videonun izlenme süresi ve gösterilen reklama tıklama kazançta ciddi artışlar yaşamanızı sağlayabiliyor. Ödüllü reklamlar ise kullanıcının videoyu sonuna kadar izlemesini zorunlu kıldığı için kazanç olarak daha yüksek fiyatlar sunabiliyor. Banner reklamlar sadece resimden oluştuğu için en düşük kazancı sağlıyor ancak hemen kapatılabilme özelliğine sahip olduğu için kullanıcıyı uygulamadan uzaklaştırmamak adına kullanılabilecek bir reklam türüdür.

Unity Ads hakkında her şey

Nelere Dikkat Etmeliyim?

Unity politika konusunda Google kadar katı değildir. Ancak kendi reklamlarınıza tıklamanız veya arkadaşlarınıza tıklatmanız yine banlanmanıza sebep olabilir. Kullanıcıya reklam gösterme sayısının da çok fazla olmamasını öneririm.

Kullanımının çok basit olması bu reklam ağını kullanmanızı sağlayabilir. Sadece bir kaç satır kodla reklamları oyununuza entegre edebilir ve Unity’nin geliştirici sitesinden reklam gösterimlerini ve uygulamayı indiren kullanıcıların davranışlarını analiz edebilirsiniz.

Unity Ads hakkında her şey yazımızda bulamadığınız ve merak ettiklerinizi yorum kısmında sorabilirsiniz.

2 thoughts on “Unity Ads Hakkında Her Şey!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Oyunlarımız

Sonsuz Uçurum
Düşün Taşın
techno-records.com © Tüm hakları saklıdır. | Newsphere by AF themes.