Unity Ads Hakkında Her Şey!

Unity Ads, mobil oyun geliştiricilerin kullanabileceği en iyi reklam ağlarından birisidir. Özellikle AdMob’a alternatif arayanlar bakabilirler. Unity Ads hakkında her şey başlıklı yazımızda detayları inceleyebilirsiniz.

unityads 1024x298 - Unity Ads Hakkında Her Şey!

Google’ın katı politikaları ve müşteriye yeterli desteği sağlamaması mobil geliştiricileri alternatif reklam ağlarına yönlendiriyor. Bu kapsamda Unity Ads özellikle oyun geliştiriciler için oldukça popüler ve kullanımı kolay bir alternatif olmakta. Unity’de kodladığımız oyunumuzda sadece bir kaç satır kod ekleyerek reklamların görünmesini sağlayabiliyoruz. Unity Ads bizlere 3 farklı reklam türü sunmakta. Bunlar ödüllü reklamlar, video reklamlar ve banner reklamlar. Kullanıcıya reklam izleterek oyun içi avantajlar verdiğimiz ödüllü reklamlar geliri en yüksek reklam türüdür. Video reklamlar ise kullanıcının videonun ne kadarını izlediğine bağlı olarak kazandırmaktadır.

Ne Kadar Kazanabilirim?

Unity Ads, Birçok ülkede yüksek kazançlar sağlasada halen ülkemizde biraz düşük rakamlara sahip. Kazanılan para birçok farklı etkene sahip. Video reklamlar 1000 gösterim başına ortalama 3 – 8 $ kazandırmaktadır ancak videonun izlenme süresi ve gösterilen reklama tıklama kazançta ciddi artışlar yaşamanızı sağlayabiliyor. Ödüllü reklamlar ise kullanıcının videoyu sonuna kadar izlemesini zorunlu kıldığı için kazanç olarak daha yüksek fiyatlar sunabiliyor. Banner reklamlar sadece resimden oluştuğu için en düşük kazancı sağlıyor ancak hemen kapatılabilme özelliğine sahip olduğu için kullanıcıyı uygulamadan uzaklaştırmamak adına kullanılabilecek bir reklam türüdür.

unity ads 1024x576 - Unity Ads Hakkında Her Şey!

Nelere Dikkat Etmeliyim?

Unity politika konusunda Google kadar katı değildir. Ancak kendi reklamlarınıza tıklamanız veya arkadaşlarınıza tıklatmanız yine banlanmanıza sebep olabilir. Kullanıcıya reklam gösterme sayısının da çok fazla olmamasını öneririm.

Kullanımının çok basit olması bu reklam ağını kullanmanızı sağlayabilir. Sadece bir kaç satır kodla reklamları oyununuza entegre edebilir ve Unity’nin geliştirici sitesinden reklam gösterimlerini ve uygulamayı indiren kullanıcıların davranışlarını analiz edebilirsiniz.

Unity Ads hakkında her şey yazımızda bulamadığınız ve merak ettiklerinizi yorum kısmında sorabilirsiniz.

Selman Çalışkan

Web sitesinde içerik oluşturmanın yanı sıra mobil oyun yapımıyla ilgilenen genç bir yazılımcı.

Unity Ads Hakkında Her Şey!” için 7 yorum

 • 19 Mart 2020 tarihinde, saat 18:22
  Permalink

  Hocam, tıklanma parametresini göremedim istatistiklerde tıklanmanın bir önemi yok mu unity ads de?

  Yanıtla
  • 20 Mart 2020 tarihinde, saat 14:49
   Permalink

   Tıklamanın önemi var 1 tık direkt olarak para getirir ancak bu para unity ads ile ilgili değil tamamen o tıklanan reklamı veren kişiye bağlı

   Yanıtla
 • 18 Mart 2020 tarihinde, saat 23:22
  Permalink

  Bende 1 haftada 2.3K gösterim var 0.63$ kazandım şimdiye kadar. eCPM ortalama 0.20$ bazı günler 0.004 gibi rakamlar oluyor sebebi ne olabilir.Tüm istekler Türkiye den geliyor. Birde toplam 15K istek var ama 2.3K gösterim var. Teşekkürler.

  Yanıtla
  • 18 Mart 2020 tarihinde, saat 23:44
   Permalink

   1 ay tamamlanmadan tam eCPM yi göstermeyebiliyor, isteğin fazla olup göstermenin az olması da o anda gösterilecek reklam olmaması oluyor, bunun için alternatif reklam ağlarınıda uygulamaya eklemede fayda var.

   Yanıtla
   • 19 Mart 2020 tarihinde, saat 01:19
    Permalink

    Sağol admob dan ban yedim facebook ads ödeme yöntemini desteklemiyor Türkiye de. Bekleyip göreceğiz.

    Yanıtla
 • 20 Ağustos 2019 tarihinde, saat 22:09
  Permalink

  nasıl ekleyebilirim onun hakkındada bi yazı yazabilirmisin

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir