Uygun fiyatlı Motorola Edge Lite özellikleri sızdırıldı!

Geçtiğimiz günlerde Motorola’nın yeni cihazı Edge Lite’ın varlığı FCC sertifikasının ortaya çıkmasıyla netleşmişti. Fakat cihaz ile ilgili çok fazla bilgiye sahip değildik. Bugün ise Motorola Edge Lite özellikleri birçok detayı ile sızdırıldı!

Uygun fiyatl%C4%B1 Motorola Edge Lite %C3%B6zellikleri netle%C5%9Fiyor ShiftDelete.Net  - Uygun fiyatlı Motorola Edge Lite özellikleri sızdırıldı!

Uygun fiyatlı Motorola Edge Lite özellikleri netleşiyor!

Birkaç gün önce Motorola Edge Lite‘ın varlığını bir FCC sertifikası sayesinde netleştirmiştik. Detayları konusunda herhangi bir bilgi bulunmayan cihazın neredeyse tüm özellikleri bugün sızdırıldı. Öncelikle belirtmek gerekirse Edge Lite, Motorola’nın yeni Edge ailesinin üçüncü ve en uygun fiyatlı üyesi olacak.

Cihazın 6.7 inç, 21:9 en boy oranına sahip ekranı 1080 x 2520 piksel çözünürlükle karşımıza çıkacak. Bununla birlikte 90Hz ekran yenileme hızına sahip model, uygun fiyatlı olmasına rağmen ekran altı parmak izi sensörü de barındıracak.

a59b302c5583dc0b1a00ff2f38babfcad09c30d0 1024x576 - Uygun fiyatlı Motorola Edge Lite özellikleri sızdırıldı!

Ön tarafta 8 Megapiksel selfie kamerası ve 2 Megapiksel derinlik sensörü barındıran cihaz, arka tarafta ise 48 Megapiksel ana kamera ile karşımıza çıkıyor. 48 Megapiksel olan bu ana kamera sensörü Samsung’a ait olacak. Arka taraftaki dörtlü kamera kurulumunun içerisinde yer alan diğer üç kamera ise sırasıyla 16 Megapiksel8 Megapiksel ve 5 Megapiksel olarak karşımıza çıkacak.

Qualcomm’un Snapdragon 765 işlemcisinden güç alacak Edge Lite, 4 GB ve 6 GB LPDDR4X RAM varyantları ile karşımıza çıkacak. Bunun yanı sıra 64 GB veya 128 GB UFS 2.1 depolama alanı sunan cihazın, 4800 mAh’lık bir bataryadan beslenmesi bekleniyor. 18W hızlı şarj, NFC, 5G ve çift SIM gibi birçok özelliği bünyesinde barındıran cihaz, Lite ismine göre çok daha fazlasını sunacak gibi duruyor.

Ayrıca şirketin daha üst segmentler için sunduğu daha önceki cihazlarda ön tarafta tek kamera kullanıp, bu cihazda ikili kamera kurulumu ile karşımıza neden çıktığı konusunda net bir bilgi yok. Fakat Motorola mobil dünyadaki pazar payını ve markasını geliştirmek için çabalıyor.

Kaynak: shiftdelete.net

Selman Çalışkan

Web sitesinde içerik oluşturmanın yanı sıra mobil oyun yapımıyla ilgilenen genç bir yazılımcı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir